top of page

ASKON İZMİR’DEN DIŞ TİCARET TOPLANTISI


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir Şubesi, Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Enver Kök ve müdür yardımcılarını Gümrük ve Dış Ticaret Bölgesel Değerlendirme Toplantısında ağırladı.


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir Şubesi, Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Enver Kök ve müdür yardımcılarını Gümrük ve Dış Ticaret Bölgesel Değerlendirme Toplantısında ağırladı.


ASKON İzmir Şubesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan ASKON İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü, Çin’den Avrupa’ya uzanan 'Bir Kuşak Bir Yol Projesi' ile tarihi İpek Yolu üzerindeki Türkiye’nin ana geçiş noktasında bulunması, en büyük değerimiz olan stratejik önemimizi arttırıyor. Lojistik ve taşımacılık açısından Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkezi ve üretim üssü oldu" dedi.


Gücü, "Dış ticarete başladığım 90’lı yıllarda ay yıldızlı pasaportunu pasaport memuruna uzatmaktan çekinen, gizlemeye çalışan insanları görmek beni çok incitmişti. Bugün hamdolsun iş insanları olarak ay yıldızlı pasaportumuzu dünyanın dört bir yanında şerefle, gururla taşıyoruz. Diye konuştu


2021 yılında 57 milyar dolar tutarında dış ticaret işleminin yapıldığı bir bölgede faaliyet gösteriyoruz" Tüm gümrük çalışanları olarak tek kriterinin Türkiye olduğunu vurgulayan Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Enver Kök, "Ege Bölge Müdürlüğü olarak; İzmir, Uşak, Aydın, Afyon, Aydın, Manisa, Denizli illeri sorumluluk alanımızı kapsıyor. 17 gümrük müdürlüğümüz ve bir Kaçak İstihbarat Muhafaza Müdürlüğümüz bulunuyor. 2021 yılında 57 milyar dolar tutarında dış ticaret işleminin yapıldığı bir bölgede faaliyet gösteriyoruz. Tüm bölgemizde 7 deniz sınır kapımız, 3 havalimanımız, 96 antrepomuz, 19 geçici depolama yerimiz, 3 serbest bölgemiz ve 8 marinamız mevcut. İhracatta ilk dört saatte yüzde 95’inin ilk 24 saatte de yüzde 99’unun işlemlerinin tamamlandığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kök, “Gümrük görevlileri olarak hiç tereddütsüz kendimizi halkımızın hizmetçisi olarak görüyoruz. Bizler samimiyetle çalışmayı şiar edinerek 24 saat bize ulaşılabilir şekilde çalışıyoruz. Problemlerinizi çözebiliriz ya da çözemiyorsak niye çözemediğimize dair size bilgi verebiliriz. İletişim kanallarının açık olması bize gümrük iş ve işlemlerinde daha hızlı yapılması için yeni fikirler ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle bu toplantıyı düzenleyenlere başta başkanımız olmak üzere çok teşekkür ediyorum” dedi.Açılış konuşmaları sonrasında, ASKON İzmir üyelerinden gelen soruları Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Enver Kök ve müdür yardımcıları tek tek cevaplandırdı, yaşanan sorunlara ilişkin bilgi vererek atılacak adımlardan bahsetti. Toplantının sonunda ASKON İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü , Enver Kök’e günün anısına plaket takdim etti.Programa Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Enver Kök’ün yansıra, Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Şükrü Sabah, İzmir Gümrük Müdürü Salih Arık, İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık Ve İstihbarat Müdürü Namık Kibar, Aliağa Gümrük Müdürü Yılmaz Dokumacı, İzmir Gümrük Müdür Yardımcı Osman Küçükdağ ve Şube Müdürleri Hatice Dindar ve Dilek Özer katıldı.
Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page