top of page

ASKON’DAN İZMİR’DEKİ DEPREMZEDELERE YARDIM


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü ve Yönetim Kurulu Üyeleri Aşık Veysel Rekreasyon alanındaki AFAD Çadırlarında kalan vatandaşlarımızı ziyaret etti.

ASKON İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü, depremin gerçekleşmesinin hemen ardından ASKON Genel merkezimiz tarafından bölgede oluşabilecek ihtiyaçlar doğrultusunda 10 adet Acil Yardım ambulansını 112 Komuta Kontrol Merkezi emrine tahsis etti.


Bizlerde bugün Aşık Veysel Rekreasyon Alanında AFAD tarafından kurulan çadırlarında depremzedeleri ziyaret ederek bir nebze olsun sıkıntılarına ortak olmaya çalıştık tek, tek çadırları ziyaret ettik acılarına ortak olduk. ASKON İzmir Şubesi üyelerimiz tarafından derneğimize ulaştırılan nakdi yardımları ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırıldık. GENÇ ASKON İzmir şubemiz depremin olduğu günden bu yana afet bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor, gelen anlık ihtiyaçları karşılamaya çalışıyor.


ASKON İzmir şube olarak ilk günden itibaren üzerimize düşen ne varsa görevimizi yerine getirmeye çalıştık. İlk günden itibaren devletin bütün gövdesiyle burada olaya müdahale etmesi, ilgili bakanlarımızın burada ilk günden beri vatandaşlarla iç içe olması müthiş derecede devletin burada olduğunu hissettirdi. Bu tür olaylar da ne kadar koordineli şekilde müdahale edebileceğini de bize göstermiş oldu. Bu depremde de bir daha gösterildi ki aslında bu ülkenin bütünü Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi ile nasıl hareket ettiği, acıları ve dertlerini ortaklaşa yaşadıklarını göstermiş oldu ”


Rabbimin izniyle birlik ve beraberlik içerisinde en kısa sürede bu günlerinde üstesinden geleceğiz. Depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Depremzedelerimizin acil ihtiyaçlarının karşılanması için yardımlarımıza devam edeceğiz”Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page