top of page

ASKON’DA DİJİTAL PAZARLAMA SEMİNERİ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir şubesi tarafından “İş’te Dijital Pazarlama” semineri düzenledi. Seminere konuşmacı olarak Dijital Pazarlama Uzmanı Berk Yurtçu katıldı

.

ASKON İzmir Şubesi konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe ASKON üyeleri ve çok sayıda misafir yer aldı.

Programda Konuşan ASKON İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü; “Globalleşen dünyada teknoloji sayesinde ticaret sınırlarının kalktığı bir dönemde dijital ve sosyal medya pazarlama yönetimi gibi önemli ve faydalı bir eğitimi siz değerli ASKON üyelerine sunmaktan mutluluk duymaktayım. Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi

Dijital Pazarlama Uzmanı Berk Yurtçu; Türkiye’de yaklaşık olarak 54 milyon kişi aktif olarak internet kullanıyor. Bu da dijital pazarlamanın ne kadar geniş bir çevrede kullanılabileceğini gösteriyor.

Dijital pazarlamanın en büyük özelliği yaptığınız her uygulama ve adımda bunun müşteriler ve kullanıcılar üzerindeki etkisini anında ölçümleyebiliyor olmanız. Geleneksel yöntemlerde iş başarısız olduğunda reklam stratejinizin yanlış olduğunu anlamanız mümkünken, dijital pazarlamada hatalar gerçek zamanlı izlemeler sayesinde fark edilebiliyor ve telafi edilebiliyor.

Dijital medya dünyanın her yerinde yedi gün yirmi dört saat kullanılabilir bir durumda. Bu her şekilde bilgiye ulaşılabilmesi anlamına geliyor. Artık müşteriler sadece markanın söylediği değil, diğer müşterilerin de ürün hakkında söylediklerini görüp ürün hakkında karar verebiliyorlar. Öyle ki yapılan yorumlar markanın yaptığı yorumlardan daha inandırıcı geldiğinden, ürünler satın alınmadan önce internetten araştırılıp karar veriliyor.

Performansınızı Değerlendirin

Reklâmlarınızı aktif olarak yönetin. Hangi reklâmın kaç kişi tarafından görüldüğünü, kaç kişinin sitenize giriş yaptığınız inceleyin. Böylece hangi reklâmın ne kadar kullanıcı getirdiğini bilir, reklâm konusundaki stratejinizi buna göre kurarsınız. İşe yaramayan reklâmlarla, paranızı ve zamanınızı harcamamış olursunuz.

Hedef Kitlenizi Doğru Seçin

Dijital pazarlama öngörülü olmayı gerektirir. Müşteri kitlenizi oluştururken, hedef kitleniz üzerinden yola çıkmalısınız. Müşteriler için marka önemlidir. Ürünlerinizle doğrudan ilgili markaların web sitelerde reklâm vererek doğru hedef kitlesine ulaşabilirsiniz. Böylece o marka müşterilerinin, ürünlerinizi, en azından merak etmesini sağlamış olursunuz.

Seminer soru cevap bölümü ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page