top of page

ASKON İZMİR’DEN SİVAS ÇIKARMASI

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) İzmir Şubesinin planlı ziyaretler kapsamında Sivas’ta yatırımları bulunan ASKON İzmir Şube Kurucu Başkanı Zekeriya Hazırbulan ve Üçler Grup Genel Müdürü Lokman Hazırbulan’ın daveti üzerine, Hazırbulan ailesinin misafiri oldu 3 gün boyunca süren programda Kurumsal ziyaretler, Sektörel firma ziyaretleri, İş Geliştirme Toplantısı ve Sivas Kültür Gezisi Şeklinde gerçekleşti.

Program dahilinde Sivas Valisi Davut Gül’ü , Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ı, Sivas Sanayi ve Ticaret Odasi Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken’i ziyaret etti. İş geliştirme toplantısında ASKON İzmir ve MÜSİAD Sivas Şubesi üyesi 50 kişilik iş adamı heyeti ikili iş görüşmelerinde bulundu.

ASKON İzmir Şubesi üyeleri , Sivas’a çıkarma yaptı. 20 kişilik ASKON heyeti, 3 günlük ziyaretleri kapsamında çeşitli ziyaret ve incelemelerin yanı sıra İş Geliştirme Toplantısı da yaptı.

ASKON İzmir Şubesi 11-12-13 Ağustos tarihlerine arasında Sivas’a iş gezisi düzenledi. 20 kişilik ASKON İzmir Şubesi heyetinin Sivas’ta ilk durağı Valilik oldu. ASKON İzmir Şubesi Başkanı Şerafettin Gücü ve beraberindeki heyet, Sivas Valisi Davut Gül’ü makamında ziyaret etti. Başkan Gücü , ASKON hakkında bilgi vererek, “İzmir’deki işadamları arasında başlattığımı ticari dayanışmayı Sivas’taki işadamlarımız ile devam ettirmek istiyoruz. Bunun için heyet olarak muhtelif ziyaretler yapmak üzere Sivas’tayız.” dedi.

VALİ GÜL: İŞ ADAMLARIMIZ, SİVAS’IN İMKÂNLARINI DEĞERLENDİRMESİ LAZIM

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Davut GÜL ise, şunlar söyledi:

“İstiyorum ki siz de kazanın Sivas da kazansın. Sivas’ı ekonomik olarak ele aldığımız da madencilik yönünden çok güçlü bir şehir. Hayvancılığa ve tarıma dayalı gıda sektörüne yatırım yapılabilir. İlimiz, ulaşım olarak Karadeniz- Akdeniz bağlantısı ve hızlı tren ile birlikte yolcu ve yük taşımacılığında çok daha iyi seviyeye gelecek. 2 Organize Sanayi Bölgesini de içinden demiryolu geçecek şekilde planlıyoruz. İş adamlarımız, bu imkânları değerlendirmesi lazım. Bu imkânlar elinde sermayesi oluşmuş Siz, kardeşlerimizin emrindedir. Sizlere nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.”

BAŞKAN AYDIN: SİVAS’A KİM BİR ÇİVİ ÇAKARSA MEMNUN OLURUZ

Valiliğin ardından Belediyeye geçen ASKON İzmir Şubesi Üyeleri, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Aydın ile bir süre sohbet eden heyet, Dernek hakkında bilgi verdi, çalışmalarını anlattı.

Başkan Aydın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Biz yıllarca yatırımcılarımızın Sivas’a yatırım yapması talebinde bulunduk, aslında bu yanlış bir stratejiydi. Biz yatırım için gerekli altyapıyı yaparsak biliyoruz ki yatırımcı Sivas’a gelir ve bugün bu çalışmalara hız verdik” dedi.

Sivas’a kim bir çivi çakarsa memnun oluruz ve destekçisi oluruz” ifadesini kullandı

SİVAS TİCARET VE SANAYİ ODASI ZİYARETİ

ASKON İzmir Şubesi heyeti yeni seçilen STSO odası Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Eken’e görevinde başarılar diledi. Başkan Eken ile bir süre sohbet eden heyet Sivas’ın sanayisi, ticareti ve yatırım imkanları hakkında bilgi aldı.

MÜSİAD’DA İŞ GELİŞTİRME TOPLANTISI

ASKON İzmir Şubesi Üyeleri MÜSİAD Sivas Şubesini ziyaret etti. Burada İş Geliştirme Toplantısı düzenlenirken, Derneğin işleyişi anlatıldı, yaklaşık 50 kişilik işadamı heyeti karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NE ZİYARET

Sivas İş geliştirme programı kapsamında ASKON İzmir Şubesi Üyeleri; Trio Door, ESTAŞ, FİMAR Holding, Ocaklar Makine, Tiffany Mobilya, Dermokil, Korkmaz Makine, Thermo Guard’ın üretim tesislerini ziyaret ederek yapılabilecek ticaret ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page