top of page

15 TEMMUZ’DA MİLLETTEN ÇALANLAR BUNLARIN DA HESABINI VERMELİ


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen kanlı darbe kalkışmasının yıldönümünde kalkışmanın ekonomik yönüne değindi.

ASKON İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde;

15 Temmuz 2016 gecesi milli iradeye yönelik Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir alçakça teşebbüs gerçekleştirildi. Ülkemizin hassas damarlarına sızan başta Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve beslemeleri, gözleri dönmüşçesine halkının canına dahi kıyarak kirli emellerini gerçekleştirmeye çalıştılar. Çok şükür ki, o gün bağımsızlığına düşkün yüce milletimiz ve milletine sevdalı yöneticilerimizin dirayetli duruşları sayesinde bu alçak kalkışma bertaraf edilmiş, hainler hak ettikleri sonu bulmuşlardır.

MİLLETTEN ÇALANLAR BUNU HESABINI DA VERMELİDİRLER

15 Temmuz hainleri o gece sadece milletin iradesini çalmaya kalkışmamış, milletten de çalmışlardır. O gecenin hemen sonrasına döner isek ekonomiye ilişkin şu olumsuz tablolar ortaya konuyordu; Ekonomi ağır darbe alacak, piyasalar açılamayacak, döviz zirve yapacak, vatandaş bankalara hücum ederek paralarını çekecek, Türkiye ekonomik açıdan telafisi yıllar sonra düzeltilebilecek bir yola girecek deniliyordu. Tablo dirayetli duruş sayesinde bu şekilde olmadı ama hainlerin alçak kalkışması nedeni ile; Yılda ortalama % 7 büyüyen ekonomimiz %5’e gerilirken, yüksek gelir düzeyimiz de 50 milyar lira kayba uğradı. 1 milyon yeni işsiz ortaya çıkarken borsa endeksimiz 71 bine geriledi. Piyasanın değer kaybı 80 milyar liraya ulaştı. Turist sayımız düştü, turizm gelirimiz azaldı. 11 milyar lira kaybımız oldu. Resmen geleceğimizden, çoluk çocuğumuzdan bizden çaldılar. 15 Temmuz’da milletten çalanlar bunun hesabını da vermelidirler.

"YAPILAN ALÇAKLIKLARI ASLA UNUTMAMALIYIZ"

Ülkemiz Türkiye’nin bölgesinde bağımsız politikalar yürütmesi, yeniden Büyük Türkiye hedefi koyması özellikle dış mihraklar ve onların ülkemiz içindeki azınlık piyonları tarafından kesilmeye çalışılmıştır. Bu bağlamda alçak darbe kalkışması esnasında ve sonrasında yapılan açıklamalara baktığımızda yarım ağızla darbe kınanmış, yurtdışına kaçan fetöcüler iade edilmemiş, başta PKK olmak üzere Türkiye karşıtı propaganda yapan terör örgütleri bu devletlerce desteklenmiştir. Başta halkımız olmak üzere hükümetimiz de bu alçakça tavırları görmüş, gerekli tepkiyi her platformda göstermiştir.

Biz inanıyoruz ki, milletimizdeki bu azim ve gayret olduğu sürece, vatan sevdalı yöneticilerimiz olduğu sürece Allah’ın izni ile ülkemizin sırtı asla yere gelmeyecektir.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Günü’nde aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor, bıraktıkları mirası ülkü edinerek daha büyük ve güçlü Türkiye için iş dünyasının temsilcileri olarak azim ve gayret ile çabalayacağımızı belirtmek istiyoruz. Mekânları Cennet olsun. 13 TEMMUZ 2018

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page