top of page

İŞ DÜNYASI ASKON İZMİR İFTARINDA BULUŞTU.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) İzmir şubesi geleneksel olarak düzenlenen iftar buluşmalarının bu yıl 6.’sini düzenledi.

Yaklaşık 300 davetlinin katıldığı programa ASKON Genel Başkan Yardımcısı Atilla Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürü Nesim Tağlay, Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Engin Bişar, ,Saadet Partisi İzmir Milletvekili Adayları Şerafettin Kılıç, Zekeriya Hazırbulan, STK’ların temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda iş adamı yer aldı.

Türk Tasavvuf Müziği Dinletisi’nin sunulduğu program, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Ezan-ı Şerif’i okumasıyla başladı.

İftar yemeği sonrası konuşmalarını yapan ASKON İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü; Bildiğiniz üzere Filistin’de Libya’da, Suriye’de, Irak’ta Afganistan’da ve bir çok Müslüman coğrafyada kardeşlerimizin kanları akıtılmakta. Dünya ise buna maalesef seyirci kalmaktadır. Bu tür olayların arkasında elbette basit hesapları olan kukla girişimcilerin değil, asıl hedeflerinin büyük İsrail devletini kurmak isteyen şer odakları olduğunu biliyoruz. Dünyanın her yerinde bu ırkçı emperyalizm, üzülerek belirtmek istiyorum ki Müslüman kanı akıtmaya devam ediyor, İnşallah bu mübarek Ramazan ayı bu olayların bitmesine ve Müslümanların uyanmasına birlik olmasına vesile olur.

Türkiye ilginç bir dönemden geçiyor kriz çığırtkanlığının marifet sayıldığı şu günlerde, ekonominin lokomotif gücü biz işverenlerin varlığını sürdürebilmesi ancak sürekli huzur ve istikrar ile mümkündür.

Sürekli kriz havası estirmekten, dedikodu çıkarmak, moral bozmak, yatırımcıların kafasını karıştırmaktan ileriye gitmeyecektir. Hiç kimse sokaklardan medet ummamalı, karışıklıktan ve dış tazyikli kışkırtmalardan istifadeyi düşünmemeli, bunu aklına dahi getirmemelidir. Şunu da akıllarından çıkaramamalıdırlar ki hepimiz aynı gemideyiz ve Türkiye ekonomik bir krize girerse hepimiz bundan etkileneceğiz.

Farklı vesileler ile de belirttiğim gibi kriz somut bir olgudur ve hayatın her alanında olasıdır. Bizler yıllarca sözde kriz varmış gibi lanse edilen manipülatif söylemlerin ayar vermelerin yükünü taşıdık acısını çektik Artık işin rengi değişti. Hayata nasıl bakarsanız hayat size farklı bir rengini gösterir. Allah her sorunun çözümünü sorunun kendisine gizlemiştir.

Meselemiz Türkiye ise bir olmaya birlik olmaya hazırız.Dedi

Başkan Gücü’den sonra konuşmalarını yapan ASKON Genel Başkan Yardımcısı Atilla Yılmaz; Bildiğiniz üzere ASKON 28 Şubat 1998 yılında rahmetli Erbakan hocamız tarafından kurulmuştur, hocamız ASKON’u kurarken milli ve manevi değerlere yaslanmış haklı zenginliği savunan işadamlarının bir araya geldiği bir teşkilat öngörmüştür. 1998 yılından bu yana 20 yıldır ASKON Türkiye genelinde 30’a yakın şubesi,8 temsilciliği yaklaşık 7.000 işadamı üyesi mevcuttur.ASKON’un her üyesi üretmek, kalkınmaya katkı sağlamak, ekonomiye iveme kazandırma için çalışmaktadır. Dedi

Programda konuşan Saadet Partisi İzmir Milletvekili Adayı Şerafettin Kılıç; Sayın Başkanlarımda ifade ettiği gibi gözümüzün önünde gözümüzün içerisine baka baka İslam Âleminin içini yakan hadisler gerçekleşiyor. İslam Aleminin en çok birliğe ihtiyacı olduğu şu günlerde bakıyoruz ki ilk kıblemizde onlarca insan bir günde katlediliyor ve bu katliamlar her gün devam ediyor bizim arzumuz bir an önce barış tesis edilmesi

Değerli kardeşlerim bildiğiniz üzere Milletvekili adayıyız bizim vazifemiz ötekileştirmek değil kucaklamaktır, birleştirmektir, bütünleştirmektir. Bizler siyasi partiler olarak birebirlerimizin rakibiyiz, düşmanı değil, rakipler kendi aralarında yarışırlar kim önde bitirirse o kazanır ötekini tebrik eder.

Bakınız bizim ekonomizmle istedikleri gibi oynuyorlar doları bir gün 5 liraya çıkartıyorlar bir gün 3 liraya çekiyorlar ne zaman nasıl para kazacaklarını biliyorlar ama bizler bir araya gelmiş olsaydık D-8’i çalıştırsaydık, İslam birliğini, İslam ortak pazarını kurmuş olsaydık bizimle böyle oynamaları mümkün olmayacaktı. dedi.

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page