top of page

ASKON İZMİR ÇANAKKALE’YE GEZİ DÜZENLEDİ


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir Şubesi Çanakkale’ye gezi düzenledi. Rehber eşliğinde gezilen bölgede Çanakkale Deniz Savaşı ve Gelibolu Yarımadasındaki kara savaşları tarihi hakkında üyeler detaylı bilgi aldı.

Yaklaşık 60 kişinin katılımıyla gerçekleşen gezide, Çanakkale Savaşı'nın izlerini görüp, şehitlikleri ziyaret ettiler. ASKON İzmir Şube Başkanı Şereafettin Gücü, ASKON İzmir Şubesi olarak şehitlerimizin mirasına sahip çıkarak, ecdatlarını andıklarını söyledi. Gücü "Üyelerimizin Çanakkale’de şanlı bir tarihin nasıl yazıldığını, ecdadımızın bu ülkeyi nasıl savaşarak kazandıklarını yakından görmeleri için güzel bir fırsat oldu dedi.

Milli Mücadele'nin destanlaştığı yerleri üyelerimize göstermek ve milli duyguları yeniden yaşatmak amacıyla bu gezilere önem verdiklerini söyleyen Gücü, "Bazı üyelerimiz Çanakkale’yi ilk defa görme şansı buldu. Bu mübarek topraklarda yatan, cennet vatanımız için, seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmetle ve minnetle andık. Ecdadımızın tarih ve destan yazdığı bu topraklarda olmak ve buradaki havayı solumak çok farklı. Herkesin buraya gelerek mutlaka bu atmosferi yaşaması gerekiyor. Bizde üyelerimizle buraya geldik ve ecdadımız için dua ettik” diye konuştu

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page