top of page

ASKON İZMİR’DEN VESTEL’E ZİYARET

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir Şubesi üyeleri Manisa Organize Sanayi Bölgesinde (MOSB) faaliyet gösteren Vestel fabrikasını ziyaret etti.

1 milyon metrekareye yakın kapalı alana sahip Dünyanın ilk 5 fabrikasından biri olan Vestel Manisa Tesislerinde üretim alanlarını gezen ASKON İzmir Şubesi Üyeleri fabrika müdürlerinden üretim aşamaları hakkında bilgi aldı. Fabrika Müdürleri tarafından, 16 Bin Kişi ile, Gururla Yerli sloganıyla yerli üretimin önemine dikkat çeken Vestel’de 8 Ar-Ge merkeziyle, yıllık 170 Milyon Ar-Ge yatırımı yapıldığı, Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve geliştirilen ilk akıllı telefon, ilk 4K HD Kavisli TV, yüksek tasarruf sağlayan teknolojiler konularında ASKON Üyelerine bilgiler aktarıldı.

Gezi hakkkın da izlenimlerini aktaran ASKON İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü, Türkiye’de böyle güzide markaların sayısının artması gerektiğini belirtti. Gücü, “Bugün ASKON İzmir Şube yönetimimiz ve üye işadamlarımızdan oluşan bir heyetle Vestel’e bir gezi düzenledik. Türkiye’nin teknolojide gururu olan yerli firmamız Vestel’in fabrikası büyüklüğü ve üretim kapasitesi ile de saygın bir marka. Gezerken bir kez daha gururlandık. Bu gibi tesislerimizin sayısının daha da artması gerekiyor. Yerli ve milli gururumuz Vestel yetkililerine misafirperverlikleri için teşekkür ediyoruz. İnşallah İzmir sanayisinde de buna benzer yatırımlar olur ve üretimde ülke olarak zirveye çıkarız. Ben teknik gezimize katılan işadamı arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum” dedi.

VAR OLAN ALGIDAN DAHA İYİSİNİ HAKEDİYORUZ

Teknik gezi esnasında ASKON heyetine refakat eden Zorlu Holding Vestel Ticaret A.Ş. Proje Yöneticisi Hakan Şahin, ASKON’u ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek şunları söyledi: “Vestel olarak var olan algıdan daha iyisini hak ettiğimizi düşünüyoruz. Amacımız değerimizi yükseltebilmek. Buraya gelen bütün misafirlerimizi de gönüllü marka elçilerimiz olarak uğurlayabilmek. Umarım bunu başarabilmişizdir.”

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page