top of page

ASKON İZMİR : ''ABD’NİN KUDÜS KARARINI ŞİDDETLE KINIYORUZ''


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü, ABD Başkanı Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını şiddetle kınadıklarını belirtti. Gücü ABD Başkanı Trump için İslam Dünyası’nın unutmayacağı kara bir isim olmuştur nitelemesinde bulundu.

ASKON İzmir Şube Başkanı Gücü, konuya ilişkin şu ifadelerde bulundu;

‘’BM Kararları, Ortadoğu’nun durumu ortadır. Müslümanların ilk kıblegahı Kudüs’ün ve Harem’i Şerifin statüsü ortadadır. ABD Başkanı Trump, bunun ne anlam taşıdığını bir daha düşünsün. Bu tarihi gerçekliğe rağmen bu yönde bir adım atan ABD Başkanı Trump Dünya barışını ateşe atmıştır. Bu kararın ne bölge barışına ve ne de huzura bir katkısı vardır. Bu apaçık bir provokasyondur. Trump İslam Dünyası’nın unutmayacağı kara bir isim olmuştur. Bugün İslam Coğrafyası ve Dünya barışına hizmet edenlerin akıllarını başına alıp kenetlenme günüdür.

ASKON olarak İslam Dünyasını ve dünya barışına hizmet edenleri alınan bu tarihi vahim kararı protesto etmeye davet ediyor, ABD Başkanı ve bu kararın altına imzası olanları Bölge ve Dünya Barışı adına şiddetle kınadığımızı belirtmek istiyoruz.

Kudüs anadır, Kudüs Yardır. Kudüs bizimdir, ezan bizimdir, dava bizimdir. Asla terketmeyeceğiz.

Şerafettin GÜCÜ

ASKON İzmir Şube Başkanı

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page