top of page

ASKON’DAN DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNE ZİYARET


Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) İzmir Şube Başkan Yardımcısı Recep Gülcemal ve Yönetim Kurulu Üyeleri Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Çelik’i makamında ziyaret etti.

ASKON İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı ziyarette ASKON İzmir Şube Başkan Yardımcısı Recep Gülcemal, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Erdal Çelik'e yeni görevinde başarılar diledi.

Ziyarette konuşan ASKON İzmir Şube Başkan Yardımcısı Recep Gülcemal, ilimizdeki üniversiteler ile sürekli işbirliği içerisinde bulunduklarını belirterek, iş dünyasına katkı sağlama noktasında üniversiteler ile iletişim halinde olmalarının kendileri açısından çok önemli olduğunu söyledi. Dokuz Eylül Üniversitesinin İzmir’in köklü büyük üniversitelerinden biri olduğunu söyleyen Gülcemal, üniversite-sanayi işbirliği meselesinin ülkenin en ciddi meselelerinden birisi olduğuna değindi. Derneğin amacının; bilgiyle imkanları birleştirmek ve çevremize, ülkemize katkıda bulunmak olduğunu belirten Gülcemal, ASKON olarak üniversite-sanayi işbirliğine önem verdiklerini söyledi ve “sanayimiz gelişirse, ilimiz gelişir, üniversitelerimiz gelişir, üniversitelerimiz gelişirse aynı biçimde ilimizin ve sanayimizin gelişimine katkıda bulunur” sözlerini ekledi. Ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesi ve ASKON işbirliği ile çeşitli programlarda paydaş olmak istediklerini belirtti.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Çelik de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “sanayici ve iş adamlarımız ile yapacağımız işbirlikleri bölgemizi ve ülkemizi daha da ileriye götürecektir. Ekonomik büyüme ve istihdam konusunda her zaman sanayicimizin yanında olacağız, bu manada ASKON ile yürütebileceğimiz projeler bizleri mutlu edecektir” dedi.

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page