top of page

ASKON’DA MÜŞTERİ KAZANMA TEKNİKLERİ SEMİNERİ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir şubesi üyelerinin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak için gerçekleştirdiği eğitim programlarına tüm hızıyla devam ediyor. Üyelerini her alanda bilgilendirmeyi ilke haline getiren ASKON İzmir Şubesi bu kez de “Müşteri Kazanma Tekinleri” Eğitimine ev sahipliği yaptı.

ASKON İzmir Şube Konferans salonunda düzenlenen eğitim, Eğitmen, Satış Koçu ,Yazar Ahmet Tokeri tarafından verildi.

Açılış Konuşmasını yapan ASKON İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü derneğimiz ülke ve dünyanın adalet temelinde yeniden şekillendirilmesi için haklı zenginlikler üreten bir kuruluştur. Gücü şöyle konuştu: "ASKON olarak üyelerimizin uluslararası rekabette daha saygın ve güçlü, pazarlarda ise daha etkin ve verimli olmaları yönünde gelişmeleri için kendilerine destek vermek ve onlara rehberlik etmeye çalışıyoruz. Etkinlikteki temel amacımız üyelerimizin iletişim, karar alma yönetimi, zorluklarla başa çıkma, etkili liderlik, yaratıcılık ve yenilikçilik konularındaki bilgilerini artırmak. Bu tür seminerlerin üyelerimiz için kişisel gelişim noktasında da fırsat olduğunu düşünüyoruz.

Eğitmen Ahmet Tokeri, sıkı rekabet ortamının yaşandığı iş dünyasında müşteri kazanma tekniklerinin önem kazandığını belirterek, "Bu seminerin amacı, kişisel ikna ve etkileme becerisini artırmak, hangi stratejiyi nerede, ne zaman, kime karşı, nasıl kullanacağını bilme yeteneği kazandırmak ve başkalarının alanına girmeden istediğini elde etmenin yollarını öğretmek diye özetleyebiliriz" dedi

“Müşteri güven bekler” Müşterinin satın alma nedenlerini; rahatlık, güvenlik, sağlık, merak ve yeni deneyimler, ekonomiklik, karlılık, prestij kazanmak, farklı olmak, başkalarını memnun etmek, zamandan tasarruf, yeni ürün ve gelişme isteği şeklinde sıralayan Ahmet Tokeri “Müşteri hizmetleri; müşteri, çalışanlar ve kurum olan kompleks ilişkiler bütünüdür. Pazarlamada hedef kitleyi doğru tanımlamak önemlidir. Müşterinin bizden beklediği güven, duygu ve akıldır” ifadelerini kullandı. ”Kötü haber daha çabuk yayılır” Müşteri memnuniyetinin önemine de değinen Tokeri bu konuda şunları kaydetti: “Müşteriler yürüyen reklamlardır. Memnun müşteri daha az stres yaratır. Herkes güvendiği kurumlarla çalışmak ister, bu yüzden müşteriler kendi referanslarını kendileri üretirler. Yeni müşteri bulmak eskisini korumaktan 5-10 kat daha zordur

“Müşteriye doğru çözümler sunulmalı”

İyi hizmetin temel kriterlerini de erişilebilir, zamanında sunulmuş, anlaşılabilir, sürekli, profesyonelce sunulmuş ve güvenilir olarak sıralayan Tokeri, Satış ihtiyacın karşılanması, ihtiyacın müşteriye kabul ettirilmesidir. Müşteriye ait ihtiyacın doğru olarak tanımlanıp, bu ihtiyacı karşılayacak çözümlerin; müşterinin elde edeceği faydalarla birlikte sunulmasıdır. İnsanlar satın alırken nelere bakarak ikna oluyorlar? İhtiyacım var mı, ihtiyacım yok ama almak istiyor muyum, fiyatı uygun mu, kalitesi istediğim gibi mi, marka imajı nasıl, garanti süresi ne kadar, satış sonrası servis nasıl, satıcı kişinin iletişim tarzı nasıl? Bunlar müşterinin nasıl ikna edilebileceği konusunda temel sorular” dedi.

Büyük bir ilgi ile takım edilen seminerin sonunda, Eğitmen, Satış Koçu ,Yazar Ahmet Tokeri “Değişiyorum” isimli kitabını davetlilere imzaladı.

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page