top of page

ASKON 16. BAŞKANLAR KURULU VE SEKTÖRLER KURULU İSTİŞARE TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİ.

ASKON 16. BAŞKANLAR KURULU VE SEKTÖRLER KURULU İSTİŞARE TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİ.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), 16. Başkanlar Kurulu İstişare Toplantısı ASKON Genel Merkezi’nde Genel Başkanı Mustafa Koca, şube başkanları ve üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda ASKON’un Yeni Genel Başkan Adayı Sayın Hasan Ali Cesur, yeni dönemde ASKON’un yol haritasını paylaştı.

CESUR: “ABD’DEN ÇİN’E ÜLKEMİZ ADINA ETKİN BİR ROL ALACAĞIZ”

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), 16. Başkanlar Kurulu İstişare Toplantısı’nı gerçekleştirdi. İstişare toplantısında ASKON’un yeni Genel Başkan adayı Hasan Ali Cesur, şube başkanları ve yönetim kurulu üyelerine yeni dönemde ASKON’un yol haritasını anlattı. Yeni dönemde yurtiçi ve yurtdışı teşkilatlanma çalışmalarına ağırlık vereceklerini belirten Cesur, “ABD’den Çin’e, Rusya’dan Katar’a, Almanya’dan Japonya’ya dünyadaki tüm gelişmeleri ASKON olarak daha da yakından takip edeceğiz. Uluslararası iş dünyası ağları içinde etkin bir rol oynayan bir işadamları ve sivil toplum kuruluşu olma yolunda ilerleyeceğiz.” Dedi. Cesur ayrıca yeni dönemde “Ülkemizin geleceği açısından son derece önem arz eden Savunma, Havacılık, Uzay ve Elektronik Sanayiinde ASKON olarak bizler de aktif yer alacağız.” dedi.

Konuşmasına 15 Temmuz şehitlerini anarak başlayan Hasan Ali Cesur, "Ülkemizin birliği, dirliği ve bağımsızlığı için canlarını feda eyleyen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar ve hepimize emanet olan değerli ailelerine sabırlar ve metanetler diliyorum." dedi.

“BELLİ BELLİ SERMAYE ODAKLARI TARAFINDAN OYUNUN DIŞINDA TUTULMAYA ÇALIŞIYORUZ”

ASKON, 19 yıldır düzenlediği bütün faaliyetler ve ülkemizin en sıkıntılı durumlarında gösterdiği asil duruşuyla, inandığı değerler ve savunduğu fikirler ile Türkiye’de en etkin rol oynayan sivil toplum kuruluşlarının başında gelmektedir. ASKON olarak, kuruluşumuzdan bugüne, ülkemiz için üreten ve ekonomiye katma değer sağlayan ama her fırsatta belli sermaye odakları tarafından oyunun dışında tutulmaya çalışılan ahlaklı ve dürüst işadamlarının sesi olmaya çalışıyoruz.

ASKON’UN YENİ DÖNEM YOL HARİTASINDAN BAZI BAŞLIKLAR ŞÖYLE;

En büyük hedeflerimizden biri “yerli ve milli” kavramının içini tam olarak doldurup, bu pozisyonuyla bölgesel ve küresel projeler, işbirlikleri ve markalar çıkarabilen işadamları topluluğu olabilmektir. Yapacağımız çalışmalar ve geliştireceğimiz projeler ile Türkiye’nin her platformda öne çıkması ve ekonomik potansiyelini hayata geçirebilmesi için elimizden geleni yapacağız.

“ULUSLARARASI EKONOMİK İŞBİRLİKLERİMİZİ DAHA DA ARTTIRACAĞIZ”

Kurumumuzun mevcut kapasitesini ve performansını maksimum düzeye çıkartacağız. Bu yolla, kamuoyunu ve karar alıcı mekanizmaları daha fazla etkileyebilecek dinamik bir sivil toplum kuruluşu olma hedefimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Yaptığımız tüm çalışmaları akademik birikimler ile destekleyecek, uluslararası ekonomik işbirliklerimizi ve sivil toplum diyaloğumuzu daha da arttıracağız.

“ABD’DEN ÇİN’E, RUSYA’DAN KATAR’A TÜM GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ”

Şubelerimiz, temsilciliklerimiz, uluslararası platformlardaki üyeliklerimiz ve yurtdışındaki düşünce kuruluşları ile yapacağımız işbirlikleri sayesinde ABD’den Çin’e, Rusya’dan Katar’a, Almanya’dan Japonya’ya dünyadaki tüm gelişmeleri ASKON olarak daha da yakından takip edeceğiz. Ülkemiz adına buralarda daha etkin rol alacağız. Uluslararası iş dünyası ağları içinde etkin bir rol oynayan bir işadamları ve sivil toplum kuruluşu olma yolunda ilerleyeceğiz. Bizler bu misyon doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürürken, ASKON bu çalışma tarzı ile tam anlamıyla kurumsallaşacaktır.

“NİTELİKLİ FİKİR VE PROJELER ÜRETİLEREK KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAK”

ASKON yeni dönemde, misyonu doğrultusunda ülkemizin geleceği için nitelikli fikir ve proje üretmeye devam ederek, bu çalışmaları raporlaştırarak kamuoyuyla paylaşacağız.

“SAVUNMA, HAVACILIK, UZAY VE ELEKTRONİK SANAYİİ’NDE AKTİF YER ALACAĞIZ”

Ülkemizin geleceği açısından son derece önem arz eden Savunma, Havacılık, Uzay ve Elektronik Sanayiinde ASKON olarak bizler de aktif yer alacağız.

ASKON’un Yeni Genel Başkan Adayı Sayın Hasan Ali Cesur ayrıca üzerlerine büyük bir sorumluluk olarak düşen işsizliğin önüne geçmek için istihdamın arttırılmasına yönelik prestijli projelerinin de hayata geçirileceğini belirtti.

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page