top of page

ASKON İZMİR; Hedef Geleceğimizdir !

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir Şubesi tarafınızdan “Hedef Geleceğimizdir” sloganıyla başlatılan kampanya ile İzmir Kiraz’da ilçesinde bulunan Sarısu Köy okulunun ısıtma sistemi ve kırtasiye malzemeleri ihtiyaçlarını karşıladı.

ASKON İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz yılın sonunda, Sarısu İlköğretim okulunda daha önce eğitim görmüş duyarlı bir vatandaşımız tarafından bize talepleri iletildi, bizde vakit kayıp etmeden okulumuzu ziyaret edip ihtiyaçlarını tespit ettik, kısa bir süre içinde üyelerimizin destekleri ile okulumuzun üç derslikten ve öğretmen lojmanından oluşan kısmın ısıtma için gereken kalorifer tesisatını ve öğrencilerimiz için gereken kırtasiye malzemelerimizi teslim ettik. Kiraz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzde kalorifer tesisatının montaj kısmını üslendi. Bugünde önce Kiraz İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Yazıcı beyi ziyaret edip montaj kısmındaki destekleri için kendilerine teşekkür ettik. Daha sonra 1100 rakımda bulunan Sarısu köy okulumuzun fedakâr öğretmeni Rıdvan Geçirtmez hocamızı ve öğrencilerimizi ziyaret edip nasıl zor şartlarda eğitim yaptıklarını gördük”. Dedi

Başkan Gücü sözlerine şöyle devam etti; “Bu sadece bir yardım kampanyası değildir, yoksula, ihtiyacı olana bir yardım değildir. Hedef şartları eşitleme projesinin adıdır. Eksiklerimizi tamamlıyoruz. ASKON İzmir bir işadamı derneğidir, ama yaşadığımız şehrin eğitimi bizi de ilgilendirir ve sorumluluktan kaçmayacağız. Son olarak tekraren desteklerinden dolayı üyelerimize teşekkür ediyorum. İzmir, ülkenin en batısı, en ucudur İzmir’den biz tuttuk, sizde Hakkâri’den Van’dan tuttun ve bütün köy okullarının eksiklerini tamamlayalım. Daha bizleri bekleyen çok köy okulumuz var yolumuz uzun. Dedi”

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page