top of page

“ASKON” Hakça Paylaşım İstiyor


BAŞKAN GÜCÜ VE YÖNETİMİ FAALİYETLERE HIZ VERDİ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir şubesi Teşkilatlanma komisyonu tarafında her hafta organize edilen üye istişare toplantısı bu hafta LVN Mağazacılık (Eşrappark) Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Yavuz’un ev sahipliğinde gerçekleşti.

ASKON” HAKÇA PAYLAŞIM İSTİYOR

ASKON İzmir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Av.Şerafettin Gücü Programda açıklamalarda bulundu; Dünyada adil olmayan bir gelir dağılımı var 75 Trilyon Dolarlık dünya gayri safi milli hasılasının 40 Trilyon dolarını ABD, Çin, Japonya, Almanya ve İngiltere tarafında paylaşılıyor geri kalan tüm dünya ülkeleri ise 35 trilyon dolar ile yetiniyor. Adalet temelinde kurulan derneğimiz bu adaletsiz yapıya dur demek için çalışmalar yürütüyor. Bugün birçok ülkede sıfıra kadar düşen faizleri görmüşken faizsiz bir düzen mümkün. Hükümet bu konuda bir adım atarsa adil dağılım gerçekleşebilir” diye konuştu.

ASKON MECLİSE ÇIKARMA YAPACAK

14 Martta TBMM çıkarma yapacaklarını belirten Gücü; Mecliste Grup toplantısın ardından İzmir milletvekilleri ile bir araya gelecekleri ifade eden Gücü İzmir Ekonomisi ile alakalı görüş bildireceğiz.

KAYSERİ’DE İŞ GELİŞTİRME TOPLANTISI DÜZENLECEĞİZ

Derneğimizin Yeni Yatırım ve İş Geliştirme Komisyonunun organize ettiği programda 31 Mart- 1 Nisan tarihleri arasında Kayseri’de olacağız. Resmi ziyaretlerimizin ardından ASKON İzmir ve Kayseri Üyeleri ile iş geliştirme toplantısı düzenleyip üyelerimizin birbirleri ile olan ticaretlerine katkıda bulunmaya çalışacağız.

ASKON AZERBAYCAN YOLCUSU

Dış İlişkiler komisyonumuzun tertiplediği program ile Konya Şubemiz ile beraber Mayıs ayında Azerbaycan’a iş inceleme gezisi planlıyoruz. Başkan Gücü; Yurtdışında doğru adımlar ve stratejiler sayesinde önemli olanaklar elde edilebilir. Burada üretilen bir hizmet yâda ürün, iş gezileri sırasında dış pazarlarda da yer bulabiliyor. Profesyonel çalışmak, dış pazarı okuyabilmek, gelecek için üretimlerin daha da artmasına vesile olabilir. Bu hususta Mayıs ayında gerçekleştireceğimiz Azerbaycan iş gezisini çok önemsiyoruz. Çünkü Azerbaycan, yatırımcılar için artık çok önemli bir pazar. Buradan olumlu neticeler alınması, işadamlarımızın gelişimini hızlandırabilir” diye konuştu.

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page