top of page

ANADOLU ASLANLARINA İLETİŞİM VE TEKNOLOJİ EĞİTİMİ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir şubesi AR-GE komisyonunun düzenlediği programda Psikolog Ahmet Konya tarafında “iletim ve Teknoloji” konulu eğitim verildi.

ASKON İzmir şubesi konferans salonunda düzenlenen etkinlikte üyeler ve misafir yer aldı. İnteraktif ve keyifli bir şekilde geçen eğitimde zaman zaman üyeler ile Psikolog Ahmet Konya arasında eğlenceli diyaloglar geçti.

Psikolog Ahmet Konya; beden dili ve iletişim becerilerinin günlük yaşamımızda önemli araç olduğu ve sahip olduğumuz bu gücün farkına varıp kendi görüntümüzü oluşturabileceğimiz beden dilimiz ile sesiniz ,dış görünüm,,hareketler, duygular ,ruh ve zihin,algılar ,hislerin aynı sistemin parçaları olup ,nasıl doğru kullababileceğimizi hakkında detaylı konulara yer verildi. Beden dilimizin hayatımıza yansımaları, beden dili ile pisikoloji bağlantıları ,dilimiz ile ifade edemediğimiz bazı durumları beden dili ile ifade ettiğimizi ,konu başlıkları ile projektör vasıtası ile ekranda işlenerek tek tek konulara yer verildi.

El ,yüz, gözle bakış,duruş ,mimikler ,jestler,kolların tutuşu , gülümsemenin,öfkeli bakışın,omuzların duruşu ,dış dünyaya yansımaları beden dilindeki önemine yer verilerek , konular işlendi. El ,yüz ve duruşun beden dilinde en önemli faktör olduğuna değinildi. Beden Dilinde En etkili İletişimin Beden dili %60 , Ses tonu %30 , Kelimeler %10 önem taşıdığı dip notlar arasında olduğu tanısına varılmıştır

GENÇLERİMİZ İLETİŞİM KURMUYOR

Gençlerimizin sorumluluklarını yerine getirmemelerindeki en büyük etken; internetin yaygınlaşmasına bağlı olarak akıllı cep telefonları, bilgisayar ve televizyon gibi teknolojik ürünleri aktif olarak kullanıp, uzun zaman geçirmeleridir. Bu durum gençlerimizi sosyal hayattan kopuk bir yaşama sürükleyip, arkadaş ve akraba ilişkilerinin yanı sıra aile içi iletişimi de kopma noktasına taşımıştır. Bunu en aza indirmenin yolu teknolojinin doğru kullanımı konusunda bilgilenmekten geçmektedir" diye konuştu.

Programın sonunda ASKON İzmir Şube Başkan Yarımcısı Veysi Daştan tarafından Psikolog Ahmet Konya’ya günün anısına hediye takdiminde bulunuldu.

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page