top of page

HAZIRBULAN GÜVEN TAZELEDİ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir Şubesi 3. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti.

Kentin tanınmış birçok iş adamın üyesi olduğu ASKON İzmir Şubesi genel kuruluna Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, ASKON İzmir Şubesi üyeleri STK temsilcileri ve çok sayıda misafir yer aldı.

Divan Başkanlığını ASKON İzmir Şubesi üyesi olan Tahir Öztürk’ün yaptığı genel kurula tek listeden giren Zekeriya Hazırbulan, üyelerinin tamamının oyunu olarak güven tazeledi ve 3.Dönem ASKON İzmir Şubesi Başkanlığına seçildi.

Genel Kurulda konuşan ASKON İzmir Şube Başkan Hazırbulan, "2012 yılında İzmir için güzel işler yapmak ve güzel insanları buluşturmak için 3 kişi ile çıktığımız yolda şu an birbirinden değerli ve seçkin 120 üyemiz ile yolumuza devam etmekteyiz. ASKON’un şahsımıza yüklediği vizyon ve misyon ne ise onu taşımaya onu işlerimize, hayatımıza, vatanımıza bulunduğumuz çevremize ve ailemize yansıtmaya gayret ediyoruz. ASKON “haklı zenginlik” fikriyatı var olduğu müddetçe, var olmaya devam edeceğiz. ASKON yönetimi ve üyeleri bu inanç ve şuurla çalışmalarını dört yıldır İzmir’de olduğu gibi azim ve heyecanla devam edecektir.

ASKON’ İzmir Şubemizin yeni yönetimi dinamik, aktif ve İzmir ekonomisine katma değer sağlamak isteyen çok önemli isimlerden oluşmaktadır ülkemizin sorunlarına çareler üretecek ve çok önemli açılımlara işaret fişeği yakacağı inancındayım.

ASKON İzmir Şubesi olarak çok verimli bir dönem geçirdik, her hafta gerçekleştirdiğimiz programlarla üyelerimizin bilgi birikimini deneyimlerini arttırmak amacı ile çeşitli konferanslar, paneller ve toplantılar düzenledik. Dernek üyelerimizin yeni pazarları yerinde incelemeleri ve pazar araştırmaları yapmaları için yurt içi ve yurt dışı iş gezleri düzenledik. Fuar gibi uluslararası organizasyonlara geniş çaplı katılım sağladık. İş dünyası ile alakalı çalışmalar yaparken sosyal sorumluluk projelerini de ihmal etmedik, faaliyet programımız önümüzdeki dönemde artarak devam edecektir.

Ülkemiz şu anada çok önemli sınavlardan geçiyor. Hepimizin şahit olduğu kanlı darbe girişimi, terör olayları, orta doğuda cereyan eden olaylar, Köklü bir tarihe sahip olan ülkemiz gerek içeriden gerekse dışarıdan gelen bu tehditlerin üstesinden geleceğine inancımız tamdır. dedi

Zekeriya HAZIRBULAN başkanlığındaki ASKON İzmir Şubesi yönetiminde şu isimler yer aldı; Safa NARLI, İbrahim DOĞAN, İbrahim TERZİ, Tarık TIMARLI, Recep GÜLCEMAL, Şerafettin GÜCÜ, Habib ÇELİK, Yasin ASLAN, Ahmet KUTAY, Ahmet TINAZTEPE, Veysi DAŞTAN, Necdet BAYATSAPAN, Halil KILINÇARSLAN, Fatih DEMİRTOP, Celal KURŞUN, Polat RENDELER, Süleyman ÖZTÜRK, Serhat GÜLAYLAR, Muzaffer ÇINAR, Abdullah Ahmet KAFADAR, Selman YAVUZ, Cihan İBİŞ, İlker SARIGÜL, Ali ÇAKIR, Metin DEMİR, Muzaffer ÖZANUT, Erhan KAYA, Kemal AKMAZ, Yusuf GÖNEN, Bekir ÇALIŞKAN, Gazi POLAT, Eren İNTAŞ, Yaşar KOÇ, Ramazan SABANCI, Hüsnü AYDIN

ASKON İzmir Şubesi genel kurulunda haziruna hitap eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç; ASKON İzmir şubesi kurulduğu günden bu yana İzmir’de önemli faaliyetler toplantılar yaptı bunun yanı sıra üyelerin dayanışması ile önemli ticari birliktelikler oluşturdu. Burdan sayın Başkanı ve yeni yönetimi tebrik ediyor yapılan genel kurulun hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Kılıç, 15 Temmuz kanlı darbe girişimine de değindi; Eli titremeden milletine kurşun sıkan, yaylım ateşi açan, milletin Meclis´ini bombalayan bir yapının ihanet boyutlarını ağır bir imtihanla gördük. Çok şükür ki, darbe bir halk darbesi ile etkisiz hale getirildi. Milletimiz ülkesine sahip çıktı, iradesini çiğnetmedi. Bir ve beraber olursak nelerin üstesinden gelebileceğimizi dosta düşmana gösterdik. Kılıç, hain girişimin arkasında dış güçler olduğunu ve ülkemizin emperyalist güçler tarafından türlü oyunlarla bölünmeye çalışıldığını belirtti. Vatan sevgisini tüm dünyaya kanı ve canıyla mertçe ispatlayan millete vefa borcu ödemek adına İslam Birliğinin kurulması gerektiğini vurgulayan Kılıç, darbeyi bertaraf ederken birlik, beraberlik gösteren milletin her türlü farklılığa rağmen tek bir vücut gibi kenetlenebilmesinin devam etmesini diledi.

Milletin refahı için milli gelirin adil dağılımına ilişkin tedbirler alınmasının önemine de dikkat çeken Kılıç Yatırım ve üretim artmadan, büyüme hızı artmadan, gelir dağılımı adaletsizliği giderilmeden, enflasyon geriletilmeden halkın durumunun düzelmesi olanaklı değildir Türkiye, tüketim, faiz ve rantiyeye dayalı ekonomik sistemin bütün unsurlarından kurtulmalıdır. Üretimi dayalı bir ekonomi politikası izlemesi gereklidir.dedi

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page