top of page

AKSOY 6736 SAYILI KANUNU ASKON İZMİR ÜYELERİNE ANLATTI

Yeminli Mali Müşavir Hüseyin Aksoy’un konuşmacı olarak katıldığı “Tüm Yönleriyle Varlık Barışı ve Matrah Artırımı(6736 Sayılı Kanun)” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Konuşmasına ASKON İzmir Şubesi üyelerini selamlayarak başlayan Hüseyin Aksoy, söz konusu kanun ile ilgili sunum öncesi genel açıklamalarda bulundu. 2011-15 yıllarını kapsayan bir matrah artırımına değinen Aksoy, 2016 ile beraber bundan sonra yoğun bir vergi incelemesi başlayacağını vurguladı. Akabinde katılımcılara detaylı bilgi veren Hüseyin Aksoy ana hususlara dikkat çekti. Bu hususlar arasında; ‘vergi, sosyal güvenlik ve diğer borçlara yeniden yapılandırma’, ‘Vergi Artırımı’ ve ‘Vergi Barışı’ gibi sınıflar yer aldı. Sunumunun devamında Aksoy, tahsil edilecek tutarlar ve tahsil edilmeyecek tutarlara ilişkin detaylı bilgileri aktardı. Somut örneklerle üyelerimize konuyu derinine inceleyen Hüseyin Aksoy, idari para cezalarına ilişkin ihtilaflara da konuşmasında yer verdi.

Programın ikinci bölümünde, Yeminli Mali Müşavir Hüseyin Aksoy, 6736 sayılı kanun kapsamında gerçekten var olup kayıtta olmayan ya da kayıtta var olup gerçekte olmayan durumlarla ilgili detaya yer verirken, bu durumu düzeltmek adına kanundan nasıl ve hangi şekilde yararlanabilineceğini örnekler vererek pekiştirdi. Buradaki en güzel af stok ile ilgili diyen Sayın Aksoy, bilançoyu çok etkileyecek bir durumun olmadığına değindi. Örnek veren Aksoy, eğer sıfır KDV’li bir ürün var ise devlet bunun artırımını almıyor notunu da üyelerimize iletti. Yurt dışından getirilen paraların mali idare tarafında kaynağına inilmeyeceği konusunda sözlerini tamamlayan Aksoy’un konuşmasından sonra programın son bölümü olan Soru-Cevap kısmına geçildi ve yanıtlanan sorulardan sonra program sonlandı.

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page