13. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ


13. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

ASKON 13. Başkanlar Kurulu Toplantısı Genel Başkan Mustafa Koca’nın katılımları ile Genel Merkez binasında yoğun gündem ile gerçekleşti

.

Açılış konuşmasını Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Komisyon Başkanı Adnan Danışman gerçekleştirdi. Sayın Danışman’ın gündeminde “İslam, iman, adalet, hak” gibi terimlerin öne çıktığı bir sunum vardı. Daha sonra konuşmalarını yapmak üzere söz Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Komisyon Başkanı Sıtkı Abdullahoğlu’ndaydı. Sayın Abdullahoğlu “Haklı Zenginlik” ve “Haklı Kazançlar” üzerine ticarette dürüstlüğü, ahlaklılığı ve insanlara değer vermenin önemini kapsayan bir konuşma gerçekleştirdi. 13. Başkanlar Kurulu toplantısında programın devamında sunumlarını gerçekleştiren ASKON Genel Sekreteri Sayın H. Bahadır Tuzcu, ASKON’un kurumsal kimliğini vurgulayan çalışmalar hakkında bütünlük içerisinde hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Logolar, tasarım çalışmaları, roll-up tasarımları, kırlangıçlar ve diğer destekleyici malzemelerin aynı formatta olması üzerinde eksiklikler varsa düzeltmelerin gerçekleşmesi gerektiğini vurguladı.

ASKON’un Kamuya Yararlı Dernek olmasından sonra, 13. Başkanlar Kurulu toplantısında diğer bir konu başlığı haline geldi. Bu başlık altında ASKON Yönetim Kurulu Üyesi Salim Arslanhan ve Sıtkı Celep Bey sunumlarını gerçekleştirdiler. Gayrimenkul ve diğer konularda vergi muafiyeti ya da diğer kolaylıkları irdeleyen konuları aktardılar. Programın devamında üye bilgilerinin takibi ve arşivlenmesi, muhasebe, zimmet ve diğer konularla ilgili takip-rapor anlamında çalışmaları CPM Proje Uzmanı Ahmet Yıldırım Bey çalışmalarını anlattılar.

Programın son etabından hemen önce Genç ASKON Başkanı Harun Reşit Çelikoğlu, teşkilatlanma çalışmalarının tüm Türkiye çapında devam edeceğini vurguladı ve gerçekleştirdikleri ve gerçekleştirmek istedikleri faaliyetleri sundu. Son etapta ise ASKON Şube başkanları kısa sunumlarını gerçekleştirdiler. Bu sunumun içerisinde şubelerin çalışmaları hakkında ön bilgi niteliğinde durum raporu alınmış oldu. Akabinde “Gelecek Tahayyülü” başlığı altında hedefler konuldu.

Programın Kapanış konuşmasını gerçekleştiren ASKON Genel Başkanı Sayın Mustafa KOCA vizyon odaklı bir çerçevede, ASKON’un kuruluş felsefesini ve amaçlarını takip etmek, derneğimizin başarılı çalışmalarını ileriye taşımak hususunda düşüncelerini aktardı.

Tanıtılan Yazılar