top of page

KOSGEB İZMİR KUZEY MÜDÜRÜ DR. ÖZGÜR ARMANERİ, KOSGEB DESTEKLERİNİ ASKON’A ANLATTI


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir Şubesi AR-GE komisyonu tarafından organize edilen programda İzmir KOSGEB Kuzey Müdürü Dr. Özgür Armaneri Güncel KOSGEB desteklerini anlattı.

İzmir KOSGEB Kuzey Müdürü Dr. Özgür Armaneri’nin katılımıyla ASKON İzmir Şubesi konferans salonunda “Günce KOSGEB destekleri” hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi. Programa ASKON İzmir Şubesi üyeleri ve misafirler katıldı.

KOSSGEB’in desteklediği sektörler hakkında bilgi vererek sunuma başlayan KOSGEB İzmir Kuzey Müdürü Dr. Özgür Armaneri Kobilerin ekonomideki önemine değindi. KOSGEB fonunun AB’den değil Maliye Bakanlığı’ndan sağlandığını vurgulayan Armaneri KOSGEB hakkında edinilen yanlış bilgilerin ortadan kalkması gerektiğine dikkat çekti. İşbirliği güç birliği, genel destekler, girişimcilik, tematik proje destek programı ve gelişen işletmeler piyasası Kobi destek programı konu başlıkları altında katılımcılara bilgi veren Armaneri: “KOSGEB ayakta duran nitelikli iş kuran ve proje üreten işletmelere destek veren bir birimdir.7 ana destekten 2 tanesi proje bazlı olmayan destekler; broşür bastırma, fuar katılımı, nitelikli eleman desteği gibi desteklerde KOSGEB proje istemez. ARGE inovasyon paketinde bir girişimci hiçbir iş yeri olmadan yenilikçi bir proje ile KOSGEB’e başvurursa ve bu onaylanırsa girişimci 1.5 milyon TL ye kadar destek alabiliyor. Ürünün prototipinin üretilmesinde desteğin ilk yarısı, seri üretimde ise ikinci yarısı girişimciye veriliyor. ARGE inovasyon destek programında girişimcinin alacağı makina yerli malı ise destek %75 den %90’a çıkıyor ve yine işbirliği güç birliği destek programında çok ciddi destekler var. 5 firma birleşerek ortak ihtiyaçları üzerine yeni bir sektörde faaliyet başlatabilirler. 5 firmanın birleşerek yeni bir sektörde faaliyet göstermesinde ise KOSGEB bir milyon TL’ye kadar destek verebiliyor. Bizler de bu durumda olan işletmelerimize elimizden gelen desteği veririz” dedi.

Armaneri KOSGEB birimi olarak “Çok basit destek veriyoruz ancak insanlarımız eksik bilgiye sahip olduğu için KOSGEB’e başvurmaktan vazgeçiyor. Bunları önlemek için KOSGEB müdürlüğümüzü arayıp bilgi alın ya da Ticaret Odasındaki KOSGEB Temsilciliğinden bilgi alın ve KOSGEB’in desteklerinden faydalanın” diyerek sunumunu sonlandırdı.

Programın sonunda kurulan destek masalarında KOBİ Uzmanları ASKON üyelerine destekler hakkında birebir bilgi verdi.

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page