top of page

ASKON İZMİR ŞUBESİ SGK İL MÜDÜRÜ GÜLCEMAL’İ ZİYARET ETTİ.


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir şubesi , İzmir Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)İl Müdürlüğü görevine atanan Ekrem Gülcemal’e makamında ziyarette bulundu. Ziyarette ASKON İzmir Şube Başkanı Zekeriya Hazırbulan ve Yönetim Kurulu üyeleri yer aldı.

KAYIT DIŞI MÜCADELEYE DESTEK

Ziyarette konuşan ASKON İzmir Şube Başkanı Zekeriya Hazırbulan “Kayıtdışı istihdamın Ülkemizin en büyük problemlerden biri olduğunu ,ASKON olarak “Haklı Zenginliği” düstur edinmiş bir iş adamı derneğiyiz Kayıtdışılığın işverenlere ilk önce cazip gelmesi gibi bir sorun var. Kısa vadeli düşünenler ve küresel arenaya çıkmayanlar kayıtdışılığın iyi bir şey olduğunu zannediyorlar. Bunun, ekonomik olarak ne kadar çıkmaz bir yol olduğunu işlemeye çalışıyoruz. Rekabeti bozan, piyasaları altüst eden ve düzgün iş yapmayı engelleyen bir ur olduğunu göstermeye çalışıyoruz. Kayıtdışılık, ayrıca birçok yönden haksızlıklar içeriyor. Biz, “Haklı Zenginlik” gibi bir temel slogan seçmiş bir yapı olarak, her fırsatta bununla mücadele etmeye çalışıyoruz. dedi”

SİGORTA TİMİ KURDUK

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İzmir İl Müdürü Ekrem Gülcemal sigortasız işçi" çalıştıran işletmelere karşı daha hızlı harekete geçmek için önlem aldık sigortasız işçi ihbarlarını değerlendirip hemen gerekli işlemi yapacak bir sigorta timi kurdu. Bu tim gelen ihbarlarda vakit kaybetmeksizin işyerlerini denetleyecek Gülcemal, "Önceleri sigortasız çalıştırılma ihbarları direkt Ankara'ya gidiyordu. Oradan da konuyla ilgili müfettiş görevlendiriliyordu. Ancak müfettiş görevlendirilene kadar geçen süre içinde işçi işinden ayrılıyor, biz de kanıt bulamadığımız için işverene ceza kesemiyorduk" dedi. Göreve başladığı gün sigortasız işçilerle ilgili bürokratik engeli kaldırmak için talimat verdiğini söyleyen Gülcemal, "Bu doğrultuda müdürlüğümüz bünyesinde şu anda 4 kişiden oluşan sigorta timi kurduk. Sigortasız çalıştırılan vatandaşların ihbarları artık Ankara'ya gitmek yerine doğrudan müdürlüğümüze gelecek. İhbarlar gelir gelmez görevli arkadaşlar işyerine baskın yapacak. Eğer işçi gerçekten sigortasız çalıştırılıyorsa işverene cezai yaptırımlar uygulanacak" dedi.

Gülcemal ASKON Yönetimine nazik ziyaretleri için teşekkür etti.

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page