top of page

ASKON İZMİR’DEN DENİZLİ ÇIKARMASI


Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) İzmir Şubesinin planlı şube ziyaretleri kapsamında ASKON Denizli Şubesinin misafiri oldu.2 gün boyunca süren programda Kurumsal ziyaretler, Sektörel firma ziyaretleri, İş Geliştirme Toplantısı ve Denizli Kültür Gezisi Şeklinde gerçekleşti.

Program dahilinde Denizli Ticaret Odası (DTO),Denizli Sanayi Odası (DSO), ASKON Denizli Şube üyelerinden Amiroğlu Şirketler Grubu, Evliyaoğlu Tekstil ve Bulsan Tekstil ziyaretleri gerçekleşti. İş geliştirme toplantısında ASKON İzmir ve Denizli üyesi 50 kişilik iş adamı heyeti ikili iş görüşmelerinde bulundu.

DENİZLİ ÜRETEN BİR EKONOMİYE SAHİP

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer ile Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Habib Yıldız’ın ağırladığı ASKON heyetinde, ASKON Denizli Şube Başkanı Hakkı Pekdemir ve ASKON İzmir Şube Başkanı Zekeriya Hazırbulan ile dernek mensubu işadamları yer aldı.

İzmir heyetini Denizli’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını, ortaklaşa gerçekleştirilecek faaliyetlerde işbirliklerine hazır olduklarını söyleyen Başkan Necdet Özer, Denizli ekonomisi hakkında kısa bilgiler verdi. Denizli’nin üreten ve ürettiğini dünyanın birçok ülkesine ihraç eden bir il olduğunu belirten Özer, “İlimiz başta tekstil olmak üzere kablo, mermer, cam sanayi gibi alanlarda Avrupa-birligi/ Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ve AmerikaBirleşik Devletleri (ABD)’ye ihracat yapmaktaydı. Bilindiği üzere 2008 yılı sonlarında bir küresel kriz yaşanmış ve krizin AB ve ABD’de yaşanması nedeniyle ilimizin ihracatında düşüş olmuştu. Bu dönemde Odamızın da yönlendirmeleriyle alternatif sektör ve alternatif pazar arayışına girdik. Özellikle de tekstil sektörüne alternatif olarak da Jeotermal enerjiden termal turizm, seracılık ve enerji üretimine yöneldik” şeklinde konuştu.

Denizli’nin örnek bir şehir olduğuna vurgu yapan ASKON İzmir Şube Başkanı Zekeriya Hazırbulan, “Denizli, yaptığı yatırımlarla öncü, girişimci ruha sahip bir şehir. Denizli Ticaret Odası’nın da yapmış olduğu faaliyetleriyle üyelerine ciddi hizmetler sağladığını biliyoruz. Denizli’nin sanayisi ve ticareti hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak amacıyla bu geziyi tertip ettik. Bizleri ağırlamaları dolayısıyla Denizli Ticaret Odası’na teşekkür ediyoruz.” dedi.

Dernek olarak üyelerine destek olmayı amaçladıklarını dile getiren ASKON Denizli Şube Başkanı Hakkı Pekdemir ise ticari faaliyetlerin geliştirilmesi için köprü vazifesi olmaya devam edeceklerini ifade etti.

DENİZLİ BİRLİK VE BERABERLİK ŞEHRİ

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) İzmir Şube Başkanı Zekeriya Hazırbulan ile ASKON Denizli Şube Başkanı Hakkı Pekdemir ve beraberindeki heyet Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci’yi ziyaret etti. Ziyaret esnasında karşılıklı fikir alışverişlerinde bulundular.

Denizli’nin birlik ve beraberliğin şehri olduğunu ifade eden Müjdat Keçeci, Denizli sanayisi ve ekonomisi hakkında bilgi verdi. Denizli’miz ihracatçı bir kent, ülkeye döviz getiren bir kent. Bunun için Denizli’deki kaynaklarımız çok iyi değerlendirilmeli. Katma değer yaratan ürünler elde edilmeli. Denizli sanayicisi ve tüccarı çalışmayı seviyor. Bizim bir araya geldiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz iş yoktur ”dedi.

Derneğin işleyişi hakkında bilgi veren ASKON İzmir Şube Başkanı Zekeriya Hazırbulan, “İş dünyasının bir temsilcisi olarak yapıcı bir anlayışla alternatif çözümler üretmek ve ekonomik politikaların oluşturulmasına katkı sağlamak için çalışıyoruz. Üyelerimiz arası bilgi ve tecrübe paylaşımına, sinerji oluşturulmasına, yeni ilişkilerin ve işbirliklerinin kurulmasına ve gelişmesine katkıda bulunuyoruz” diye konuştu.

İŞ GELİŞTİRME TOPLANTISI

Toplantıda konuşma yapan ASKON Konya İzmir Şube Başkanı Zekeriya Hazırbulan, “Burada amacımız İzmir, ve Denizli’deki üye iş adamlarımız bir araya getirerek ve planlama programları hazırlayarak ülkenin kalkınmasına, ülke ticaretine ve ihracatına katkı sağlamaktır” dedi. İkili iş formları ve sunumların gerçekleştirildiği programda yoğun ilgi ve bilgi paylaşımı ortaya çıktığına değinen Başkan Hazırbulan, İş geliştirme toplantısıyla alakalı olarak bu toplantıları çok önemsiyoruz Çok verimli ve olumlu sonuçlar alınıyor, iş yapan arkadaşlarımız oluyor. Bu gezilerin iki tane faydası var bizim için buraya geliyoruz sizlerle tanışıyoruz ve buraya geleceğimiz zaman burada bir kapımız olduğunu biliyoruz. Bu vesileyle ASKON Denizli Şubemize teşekkür ederiz bizleri burada ağırladığınız için hayırlı sonuçlar alırız inşallah bereketli kazançlar sağlarız" şeklinde konuştu

İzmir heyetni ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden ASKON Denizli Şube Başkanı Hakkı Pekdemir ise, “ASKON olarak, yaptığımız faaliyetlerin özü; küresel ve ulusal anlamda ekonomi okumaları yapmak ve bunun detay anlamını üyelerimizle, çevremizle paylaşmak, özellikle büyük bir sinerji oluşumunu sağlanmaktır. Yıl içine yayılmış tüm faaliyetlerimizin ruhu budur. Ekonominin doğru anlaşılması, doğru değerlendirilmesi ve daha iyi bir gelecek için doğru önerilerin oluşturulması, bizim kendimize biçtiğimiz bir görevdir. Bunun için hemen her zaman ekonomi yönetimi ile diğer ekonomik yapılarla, üniversiteler ve uluslararası kuruluşlarla temas halinde olmaya ve doğruların işimize rehber olması için çaba göstermeye devam ediyoruz” dedi. Programda, ASKON üyeleri, sektörlerine yakın firmalar ile görüşmelerde bulundu. Programın son günüde Denizli kültür gezisine katılan İzmir heyeti Denizli’nin tarihi dokusu hakkında bilgi edinme imkânı buldu.

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page