top of page

İBRAHİM TURHAN ASKON’U ZİYARET ETTİ


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir şubesi siyasi partilerin Milletvekillerini ağırlamaya devam ediyor. ASKON’un bu haftaki konuğu AK Parti İzmir Milletvekili Doç.Dr. İbrahim Turhan oldu, Turhan ASKON üyelerine AK Partinin yerel ve ulusal anlamda yapacağı projelerden söz etti.

Açılış konuşmasını yapan ASKON İzmir Şube Başkanı Zekeriya Hazırbulan “ ASKON İzmir Şubesi olarak 1 Kasım seçimleri öncesi siyasi partilerimizin Milletvekillerini ve Milletvekili adaylarını misafir ederek ,seçim öncesi projlerini ilk ağızdan dinleme imkanı bulup sorularımızı yöneltiyoruz, Sayın Vekilimiz İbrahim Turhan beyi ASKON’da ağırlamaktan çok mutlu olduk ”dedi.

ASKON TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ BİR STK

Ziyarette konuşan Turhan, ASKON’un Türkiye açısından büyük bir kazanım olduğunu dile getirdi. “Kendimi burada hep evimdeymişim gibi hissediyorum, ASKON ile olan birlikteliğimiz neredeyse kendi tarihi kadar eskiye dayanıyor. Medeniyet ve ilimin buluşması bizler için çok önemli. ASKON’un oluşmasının sebebi bu medeniyet prototipini ve tasavvufunun olma iddiası ile bir araya gelen, yaşadığı coğrafyanın değerleri ile ahlaklanmış medeniyet ve tarih şuuruna sahip iş insanlarımızın oluşturduğu bir teşekkül olarak ortaya çıkmasıdır. Bu bakımından ASKON bizim için son derece değerlidir. ASKON’ un başarısı ve yükselmesi bizim için medeniyet mücadelesinde kat edilen bir aşama olur. Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum.” şeklinde konuştu.

MİLLİ GELİRİ 20 BİN DOLARA ÇIKARMAK İSTİYORUZ

AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turhan, kişi başına düşen milli geliri 20 bin dolara çıkartmak istediklerini ifade ederek, "Milli gelir 20 bin dolar demek, mevcut Türkiye’ye bir buçuk Türkiye ilave etmektir" dedi.

Kişi başına düşen milli geliri 20 bin dolarak çıkartmak istediklerini dile getirdi. Turhan, "Bu içimizde yaşadığımız coğrafyada istikrar içerisinde, huzur içerisinde hayatımızı sürdürmenin yolu kişi başına milli geliri 20 bin dolara çıkarmaktır. Bunu yapmadığımız zaman hiç hayal kurmayalım. Bu coğrafyada bize rahat bırakmazlar. Kişi başına milli gelir 20 bin dolar demek, mevcut Türkiye’ye bir buçuk Türkiye ilave etmektir" dedi.

GENÇLERE İŞ UMUDU OLACAĞIZ

Tek parti iktidarının ülkenin kalkınması için önemli olduğunu, koalisyon düşüncesinin ülkedeki fikir ayrılıklarından dolayı, uygun olmayacağını anlatan Turhan, "Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, tek parti iktidarını düşünün" dedi. Eski koalisyon hükümetlerinin ülkeye yararının dokunmadığını ve 1 Kasım'da sandıktan tek partinin çıkmasını hedeflediklerini vurgulayan Turhan, üniversiteden mezun olup hiç çalışmamış ve iş bulamayan gençlerle ilgili olarak da, "AK Parti seçim beyannamesinde gençlerimize de yer verdik. Üniversiteden mezun olmuş ve iş bulamamış gençlerimize 1 yıl boyunca asgari ücret verilecek, iş kurmak isteyen gençlerimize ise karşılıksız 50 bin lira veya isterlerse faizsiz 100 bin lira verilecek. İşsizlik sorununu ortadan kaldırmak için AK Parti olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

İZMİRİ EĞİTİM KENTİ YAPACAĞIZ

İzmir’i Türkiye’nin Boston’u yapacaklarını söyleyen Turhan,” İzmir’e sağlık turizmi kazandıracağız. Saç ektirmekten dişe, kalpten estetiğe yabancılar ülkemize gelip sağlık hizmeti aldılar. 10 gün kadar kaldılar. Böyle bir turistin sağladığı katma değer her şey dahil konaklayanlardan daha üstündür. İzmir’i eğitim kenti yapacağız, Türkiye’nin Boston’u yapacağız. Gelen turistin İzmir kent merkezinde eğleneceği zaman geçireceği mekanları yaratmalıyız’’ dedi.

ELİF GİBİ DİK DURACAĞIM

Programın sonunda ASKON İzmir Şube Başkanı Zekeriya Hazırbulan tarafından AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turhan’a Elif tablosu hediye edildi, Turhan hediyeyi alırken “Hediyelerini, siyaset sahnesinde elif gibi dik ve bükülmeden duracağımızın sözü ile kabul ediyoruz”.dedi

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page