top of page

OKTAY VURAL ASKON’U ZİYARET ETTİ


Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) İzmir Şubesi, Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili- İzmir Milletvekili Dr. Oktay Vural’ı dernek binasında ağırladı.

Açılış konuşmasını yapan ASKON İzmir Şube Başkanı Zekeriya Hazırbulan “Bildiğiniz üzere 1 Kasım’da ülkemiz için çok önemli ve kritik bir seçim var bununla ilgili ASKON İzmir Şubesi olarak biz İzmir’den aday olan siyasi partilerimizin Milletvekillerini davet ediyoruz. Programımız dahilinde MHP Grup Başkan Vekili – İzmir Milletvekili Sayın Dr.Oktay Vural beyi ASKON’da misafir etmek istedik kendilerinin de davetimize icabet ettiği için huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sayın vekilimiz MHP olarak gerek İzmir yerelinde gerek ulusal anlamda projelerini bugün burada bizimle paylaşacaklar” dedi

HUZUR GÜVEN ve GELECEK

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural “MHP olarak Türkiye’yi tehdit eden siyası ve ekonomik temel sorunlar olduğu kanaatindeyiz, siyasi olarak bakıldığında Türkiye’de maalesef hukuk güvenliği denen bir şey kalmamıştır dolayısı ile bağımsız bir yargı tecelli etmediği için kimse kendini güvende hissetmemektedir.

Oktay Vural, seçim beyannamelerinde "huzur", "güven" ve "gelecek" vurgusu yaptıklarını ifade ederek, "Türkiye'nin özellikle 7 Haziran'dan sonra meydana gelen gelişmeleri dikkate aldığınız da Milliyetçi Hareket Partisi'nin bu seçim beyannamesinin ne kadar isabetli olduğunu ve Türkiye'nin gerçekleriyle nasıl bağdaştığını ortaya koymaktadır" dedi.

Demokratik olgunluk ve uzlaşı kültürünün egemen olduğu, dışlayıcı ve ötekileştirici söylem üslubunun törpülenmesi gerektiğini anlatan Vural, Türkiye'nin milli ve manevi değerlerinin ortak payda da toplandığı bir siyaset anlayışının hakim olması gerektiğini kaydetti.

TÜRKİYE ÜRETMELİ ÜRETİRKEN BÜYÜMELİ

MHP olarak temel yaklaşımımız Türkiye’ye üretmeli, üretirken de daha fazla katma değer sağlayacak sektörlere yönelmeli. Türkiye’nin bu yönlü bilgiyi üretimle buluşturabilecek modeller, güdümlü arge projeleri bütün bunları birleştirecek sinerjiyi maalesef göremiyorum.

Türkiye'de en önemli sorunun özel sektörün döviz açığından kaynaklı sürekli cari açık vermesi

Cari açık vermeden katma değerli üretimin Türkiye için olmazsa olmaz olduğunu vurgulayan Vural, “2008 - 2011 yılları arasında ülkemizde kişi başı gelir yüzde 3.3 arttı. Artışa iyimser diyebiliriz. Fakat biz büyürken fakirleşen bir ülkeyiz. Buna neden olan ise orta gelir tuzağı dediğimiz gruptur. Orta gelir tuzağındaki kesim üretemiyor ve daha fazla tüketiyor. Dar alanda sıkışıp kalıyor.

AK Parti’nin 2007 yılından bu yana büyeme ortalama hızı 3.1, MHP olarak biz bunu ilk safhada 5.1 ileriki dönemde 6.1 çıkarmayı düşünüyoruz, muhakkak Türkiye büyümeli ve büyütmeliyiz ama büyütürken de daha nitelikli daha katma değerli bir politika izlenmeli.

YOKSUL KENT İZMİR

Vural” Sizce Türkiye'nin yoksulluk oranı en yüksek 4. ili hangisidir? İnanmayacaksınız ama İzmir. Yoksulluk oranının en yüksek olduğu iller yüzde 15.3 ile Erzurum, Erzincan ve Bayburt... Bu üç ilin ardından yüzde 14.4 ile İzmir geliyor... Aslında İzmir'de ortalama gelir ve eşdeğer hane halkı ortalama fert geliri yüksek... Ama bu gelir adil şekilde dağılmıyor. İzmir'deki gelir dağılımı öylesine bozuk ki, Türkiye ortalamasının bile altında. Vural, “İzmir bir markadır. Bu markanın değerini korumayanlar utanmalıdır. İzmir’in marka arayışı yoktur” dedi. İzmir’in sorunlarının işsizlik, yoksulluk, yeni cazibe alanlarının yokluğu, göç ve koordinasyon eksikliği olduğunu belirten Oktay Vural, “İzmirli iş bulamıyor, doymuyor, göç alıyor. En büyük gecekondu kenti görünümünde. Hemşeri duyarlılıkları artmış, kentte istihdam için gelenlere sorun çıkartılıyor. Eşgüdüm yok, Büyükşehir Belediyesi ile hükümet arasında sorun yaşanıyor, yatırımlar tamamlanmıyor. Herkes birbirine ‘İzmir geriliyor mu’ diye sormaya başladı” diye konuştu.

Program ASKON İzmir Şube Başkanı Zekeriya Hazırbulan’ın MHP Grup Başkan Vekili Dr. Oktay Vural’a günün anısına hediye takdiminin ardından son buldu.

Tanıtılan Yazılar
Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page